logo

THY’DEN YABANCI SERMAYE AKIŞINA BÜYÜK DESTEK

IMG_1656

Türk Hava Yolları bir ilke imza atarak, tarihinde ilk kez bir uçağının gövdesine  “Türkiye’ye yatırım yapın / Invest in Turkey” yazdı. Uluslararası yatırımcıya havada çağrı yapacak “Invest in Turkey” uçağı, hedef destinasyonlara uçarak, yatırımcılara davette bulunacak.

2015 yılında beşinci kez “Avrupa’nın En İyi Havayolu” seçilen ve 111 ülkede 50’si yurtiçi, 233’ü yurtdışı olmak üzere toplam 283 noktaya uçan Türk Hava Yolları, uluslararası yatırımcıları çekmek için harekete geçti. Türk Hava Yolları filosundaki TC-JIZ tescilli Airbus 330 tipi uçağın gövdesine “Invest in Turkey” yazdırarak T.C. Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’na omuz verdi.

IMG_1655

İLK KEZ HAVALİMANI MUHABİRLERİNE TANITILDI

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı ve Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYDTA) Başkanı Arda Ermut’un katılımları ile Türk Hava Yolları Teknik Atatürk Havalimanı uçak bakım hangarında düzenlenen toplantıda “Invest in Turkey” uçağı ilk kez havalimanı muhabirlerine tanıtıldı.

Türk Hava Yolları tarihinde ilk kez bir uçak ile “Türkiye’ye yatırım yapın” mesajının verildiğin ifade eden Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı, Ocak 2011- Nisan 2015 döneminde Başbakanlık Yatırım Ajansı’nın Başkanlığı’nı yürüttüğünü hatırlatarak, yatırımcı çekme konusuna verdiği önemi anlattı.

ayci_ucak

AYCI: “HEDEFİMİZ TÜRKİYE’YE YATIRIMCI ÇEKMEK”

Aycı, uçak giydirme ile ülkemizin tanıtımına büyük katkı sağlanacağına dikkat çekerek “İlk kez bir uçağın gövdesine ‘Türkiye’ye yatırım yapın’ yazıldı. Türk Hava Yolları filosundaki Airbus 330 tipi uçağın gövdesine ‘Invest in Turkey’ yazdırarak dünyanın ilgisini Türkiye’ye yatırım yapmaya çekmek istedik. Bu yazı, uçakla dünyayı dolaşacak ve yabancı yatırımcıları Türkiye’ye davet edecek. Bildiğiniz üzere daha önce de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali CIP salonundaki kablosuz internet şifresini, ‘investinTurkey’ yaparak yabancı yatırımcılara Türkiye’ye yatırım yapma çağrısı yapmıştık; bu kez aynı mesajı gökyüzüne taşıdık” şeklinde konuştu.

ermut_ucak_1

ERMUT: “THY’NİN DESTEĞİ GÜCÜMÜZE GÜÇ KATACAK”

Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYDTA) Başkanı Arda Ermut, Türk Hava Yolları’nın bu jestinin kendilerine büyük motivasyon olduğunu belirterek “Türkiye’nin yatırım ortamını küresel iş çevrelerine tanıtma ve uluslararası yatırımcıların ülkemize yönelik tüm girişimlerinde tek durak çözüm ortağı olma misyonunu üstlenmiş olan Yatırım Ajansımız ile bayrağımızı dünya göklerinde başarıyla taşıyan Türk Hava Yolları gibi iki güzide kurum arasında var olan sinerji giderek güçleniyor. THY’nin bu desteği gücümüze güç katacak” dedi.

IMG_1651

Ermut, geçtiğimiz 12 yıl zarfında gerçekleştirdiği büyük dönüşümü yarınlara başarı ile taşıyacak; yenilikçi, rekabetçi ve müreffeh Türkiye vizyonunda önemli bir adım olarak kurulan Başbakanlık Yatırım Ajansı’nın ülkemizin taşıdığı büyük potansiyeli, yüksek katma değer, teknoloji transferi sağlayan yatırım projelerine tahvil etme konusunda çaba gösterdiğini vurgulayarak “Bölgesinde bir istikrar adası olarak öne çıkan Türkiye’yi uluslararası iş çevrelerine tanıtma ve ülkemizin yatırım ortamı hakkında farkındalık yaratma konusunda şimdiye dek çok farklı platformlar kullanan, dünyanın dört bir yanında etkinliklere imza atan bir kurum olarak, ‘Invest in Turkey / Türkiye’ye Yatırım Yapın’ sloganımızı göklere taşıyacak olan bu uçağın yükselişi bizler için bir gurur vesilesi olacak. Bundan böyle Türkiye Yatırım Ajansı olarak, belki de dünyada hiç bir yatırım ajansının sahip olmadığı bir imkâna sahip olacak ve yepyeni bir mecrada, göklerde var olacağız. Huzurlarınızda, Avrupa’nın En İyi Havayolu ödülünü beş kez kazanmış, dünyanın en çok noktaya uçan havayolu şirketi unvanına sahip ve Türkiye markasını taşımada büyük bir sorumluluk üstlenmiş olan milli havayolu şirketimize, Ajansımız’ın sloganını taşıyan bu uçak üzerinden ülkemizin tanıtım ve reklamına yaptığı katkı için Yönetim Kurulu Ve İcra Komitesi Başkanı Sayın İlker Aycı şahsında teşekkür ederim” diye konuştu.

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?