logo

THY’NİN 2015’DEKİ YENİ UÇUŞ NOKTALARI NERELER ?

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, THY’nin yakın bir zamanda Tayland’a haftada 7 sefer uçacağını açıkladı.

thy_globaly-logo

THY’NİN 2015’DE UÇAÇAĞI YENİ NOKTALAR…

THY’nin bu yıl da dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu unvanını korumakta kararlı olduğunu belirten Topçu “2015’te 3.7 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyoruz. Filodaki uçak sayımızı 300’e çıkaracağız. Bunlardan 100 tanesi geniş gövdeli olacak. Bu sene Giresun, Hakkari, San Fransisco, Abuja, Luanda, Bari, Taipei, Porto ve Manila’ya da uçmaya başlayacağız. Hedefimiz önce dünyada ilk 10’a girmektir. 2023 yılında da 600 uçaklık filo ile yılda 400 milyon yolcu taşımayı hedefliyoruz. Nihai hedefimiz ise dünya birincisi olmaktır” diye konuştu.

topcu_kotil

“TAYLAND’A HAFTADA 7 SEFER YAPACAĞIZ”

Topçu THY’nin çok yakın bir zamanda, Tayland’a haftada 7 sefer uçacağını söyledi. İstanbul 3. Havalimanında özel bir terminal kuracaklarını hatırlatan Topçu, “Şuanda İstanbul’da yapılacak yeni havalimanı, bütün fazları bittiğinde yılda 150 milyon yolcuya hizmet verecek. Bu da dünyanın en büyük havalimanı olma anlamına geliyor. Şu anda dünyada en çok yolcu kapasitesi olan havalimanı, Atlanta’dır. Burası yılda 90 milyon yolcuyu ağırlıyor. İnşallah bunu da geçmiş olacak” diye konuştu.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?