logo

THY’NİN ADI LOS ANGELES SEMALARINDA

la-manset-2_tepe

Türk Hava Yolları (THY) 4 Temmuz Amerikan Bağımsızlık Günü’nde adını lazerle Los Angeles ve Hollywood semalarına yazdırdı. Onbinlerce Amerikalı gökyüzünde THY ve Fly Turkish Airlines yazısını gördü.

Türk Hava Yolları reklam ve tanıtımda yeni teknolojilerini kullanmaya devam ediyor. Son yıllarda yakaladığı büyüme ile ülkemizin gururu haline gelen THY çok yaratıcı bir tanıtıma daha imza attı.  Amerikan Bağımsızlık Günü olan 4 Temmuz’da Los Angeles ve Hollywood semalarına günün en yoğun saatlerinde lazerle Turkish Airlines ve Fly Turkish Airlines yazıları yansıtıldı. Çalışmada Hollywood, Long Beach, Santa Monica, Laguna Beach, Los Angeles Havalimanı çevresi ve Beverly Hills’te 35 nokta hedef alındı. Ayrıca Dodgers Stadyumu ve Rosebowl gibi Los Angeles’in en gözde konser alanı ve stadyumlar da çalışmada yer aldı.

AMAÇ THY’NİN ABD’DE DAHA FAZLA BİLİNMESİ

Türk Hava Yolları Los Angeles ekibinin yaptığı bu yaratıcı reklam kampanyasının temel hedefi Amerikan halkı nezdinde THY’nin marka bilinirliğinin artırılması. THY’nin marka bilinirliği Güney Kaliforniya bölgesinde nüfusun etnik kökenine göre farklılık arz ediyor. THY’den yapılan açıklamada, “Avrupa, Güney Asya, Orta Doğu ve Afrika kökenli insanların birçoğu THY markasını ve ürününü oldukça yüksek oranda bilmesine karşın, Beyaz-Amerikalı, Afrikalı-Amerikalı, Latin-Amerikalı ve Uzak Doğulu-Amerikalı nüfusun nezdinde marka bilinirliğinin daha da yükselme potansiyeli mevcuttur” denildi.

24 KM’DEN GÖRÜLEBİLDİ

Proje kapsamında 10.000 feet yükseklikte (yaklaşık 3 km) “TURKISH AIRLINES”, “FLY TURKISH AIRLINES” ve “TURKISHAIRLINES.COM” ibarelerini içeren 45 mesaj yazıldı.  Her yazı 24 kilometre uzaklıktan görülebildi ve her yazı ortalama 10 dakika okunaklı bir şekilde havada asılı kaldı. Ayrıca bir uçağa bağlanan devasa bir bez afiş de şehrin çeşitli yerlerinde THY markası ve logosunu sergiledi. Projede 1 bilgisayar mühendisi, 5 pilot ve 5 uçak görev aldı. 3 saat 40 dakika boyunca THY yaklaşık 520km2’lik bir alanı kapsayacak şekilde Los Angeles ve Orange County semalarına adını yazdırdı. Çalışmanın 24.010.000 izlenim yaratması hedefleniyor.

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?