logo

TÜRBÜLANSTA FIRLAYAN YOLCU TAVANI DELDİ (VİDEOLU)

Geçtiğimiz hafta içinde Amerikan Airlines’e ait, Granada-Miami seferini yapan A-319 tipi yolcu uçağı, Karayipler üzerinde havada türbülansa yakalanınca emniyet kemeri takılı olmayan 5 yolcu çeşitli yerlerinden yaralandı.

panel

Şiddetli türbülans sebebiyle koltuğundan fırlayan yolculardan biri kabin üst panellerine çarparak baş ve boyun bölgesinden ciddi yara aldı. Çeşitli yerlerinden yaralanan yolcular Miami havalimanında ilk müdahale yapıldıktan sonra hastaneye sevk edildi.

UÇAKTA 74 YOLCU VE 5 MÜRETTEBAT BULUNUYORDU

Şirketten yapılan açıklamada, uçuş esnasında bir ara sık sık türbülans yaşanması sebebiyle kabin ekibi tarafından ,yolculara emniyet kemerinin takılması uyarısında bulundukları vurgulanırken, yolcunun panele çarptığı esnada uçuş ekibinden herhangi bir türbülans uyarısı yapılmadığı, aniden çok şiddetli bir türbülans karşımkarşıya kalındığı kaydedildi.

Türbülans sebebiyle her yıl onlarca yolcu çeşitli şekilde yaralanıyor. Yaralanmaların en büyük sebebi emniyet kemerinin takılı olmayışından kaynaklanıyor. Uzmanlar özellikle uyku sırasında mutlaka emniyet kemerlerinin takılı olmasını ve kabin ekiplerinin uyarılarına mutlaka uyulmasını tavsiye ediyorlar.

HABERİN VİDEOSU

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?