logo

TÜRK HAVA YOLLARI’NDA “FETÖ” OPERASYONU!

thy_genel

Türkiye’de yaşanın darbe girişiminin ardından tüm kamu kuruluşlarında FETÖ Terör örgütü üyelerinin işten çıkarılmasının ardından Türk Hava Yollarından da 211 kişi çıkarıldı.

thy-logo

İşten çıkarılmaları yaptığı yazılı açıklama ile duyuran Türk Hava Yollarının işten çıkardıkları arasında Anadolu Jet’i yöneten İbrahim Doğan 3 Başkan 2 Başkan Yardımcısı 15 pilot ve kabin memurları’nın arasında olduğu toplam 211 kişi işten çıkartıldı.

İşte Türk Hava Yollarının açıklaması-İstanbul, 25 Temmuz 2016

Türk Hava Yolları çalışanı 211 kişinin iş akitlerinin sonlandırılmasına karar verilmiştir.

22.07.2016 tarihi itibariyle gerçekleştirilen mezkûr iş akitlerinin feshedilmesi gerekçeleri arasında; işletmesel gereklilik, verimsizlik, performans yetersizliği ve de ülkemizin ve şirketimizin güvenliği ve çıkarlarına ters düşecek her türlü tutum ve davranışlar kapsamında FETÖ yapılanmasına müzahir olmak yer almaktadır.

Türk Hava Yolları, gerçekleşen darbe girişimi sonrasında tüm aile fertleri ile birlikte ve de kahraman milletimizin bir parçası olarak, planlanan hain kurguyu bertaraf etmede ve demokrasinin korunması hususunda üzerine düşen sorumluluğu her şartta yerine getirmeye devam edecektir.

Saygılarımız ile kamuoyunun bilgisine sunarız.

Türk Hava Yolları A.O.

Basın Müşavirliği

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?