logo

TÜRK SİVİL HAVACILIĞININ BAŞARI ÖYKÜSÜ DEVAM EDİYOR!

Anker Report’un yayımladığı, “Avrupa’nın en popüler 30 ‘yaz tatili’ destinasyonu” için 2017 Temmuz ve 2018 Temmuz aylarının karşılaştırıldığı rapora göre, söz konusu dönemde yolcusunu en çok artıran havalimanlarının zirvesine Türkiye havalimanları yerleşti. 

Söz konusu raporda, Temmuz ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 19.6 artış ile Muğla Milas-Bodrum Havalimanı 1’inci sırada yer alırken, yüzde 19.2 artış ile Antalya Havalimanı 2’inci oldu.

Ayrıca Muğla Dalaman Havalimanı yüzde 16 artış ile 4’üncü sırada, İzmir Adnan Menderes Havalimanı ise yüzde 7 artış ile 15’inci sırada yer alma başarısı gösterdi.

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, sosyal medya hesabından konuya ilişkin yaptığı açıklamada, ”Türk sivil havacılığının dünya havacılık sektöründeki yükselişi hız kesmeden devam ediyor. 

Dünya havacılık otoritelerinin açıkladığı birçok veride Türk Havacılığının başarı öyküleri yer alıyor, özellikle havalimanlarımızın üstün performansı dikkat çekiyor. Avrupa’nın turizme yönelik havalimanlarında temmuz performansı ile ilgili veriler,  havalimanlarımızın küresel ölçekte önemli bir sıçrama kaydettiğini gösteriyor.

Bu başarılarda katkısı olan, Türkiye’yi sivil havacılığın zirvesine taşıyan tüm mesai arkadaşlarıma ve paydaş kuruluşlarımızın çalışanlarına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments