logo

TÜRK TARAFTARLAR FRANSA TURLARINI KAPATTI

Euro 2016’yı izlemek isteyen Türk taraftar, Paris’e gidiş dönüş uçak bileti fiyatlarını 3 bin 500 TL’ye yükseltti. Maç bileti dahil 7 bin 260 TL’lik turlarda yer kalmadı

HyperFocal: 0

Havada Euro 2016 yoğunluğu başladı. Türkiye’nin de mücadele edeceği Fransa’daki Avrupa Futbol Şampiyonası için Türk taraftarlar da uçaklarla Paris’e ve Nice’e akın edecek. Türk Milli Takımı ilk maçı 12 Haziran Pazar günü Paris’te Hırvatistan ile oynayacak. Milli Takım daha sonra ise 17 Haziran’da Nice kentinde İspanya, 21 Haziran’da ise Paris’e 170 kilometre uzaklıktaki Lens kentinde Çek Cumhuriyeti ile karşılaşacak. Türk taraftarlar da akın akın Fransa’ya gidecek.

3 GECELİK TURLAR DÜZENLENDİ

Sponsorlar da maçlar için Türk taraftarları tarifeli ve tarifesiz seferlerle Fransa’ya taşıyacak. Gruptaki son maç olan Çek Cumhuriyeti müsabakasının yapılacağı Lens kentine 144 kilometre uzaklıktaki Brüksel’e uçak biletlerine de ilgi de arttı. Yoğun talepler nedeniyle THY’nin bazı İstanbul-Paris seferlerinde gidiş dönüş bilet fiyatları 3 bin 500 TL’ye kadar çıktı. Bazı acenteler Nice kentindeki İspanya maçı için 3 gece konaklamalı, 3 katagoriden maç bileti de dahil tur için 7 bin 260 lira fiyat belirledi. Birçok tur yoğun ilgiden dolayı satışlara kapandı.

3 GÜNLÜK EURO 2016 TURU 7 BİN 260 TL

Seyahat acentelerinin düzenlediği birçok turda yer kalmadı. Bazı acenteler Nice’teki İspanya maçı için 3 günlük, 3 kategoriden maç bileti de dahil tur için 7 bin 260 lira fiyat belirledi. Paris’teki Hırvatistan maç bileti dahil üç yıldızlı otelde iki gece konaklama ile uçak bileti dahil tur fiyatı ise 3 kategori maç bileti dahil 4 bin 287 TL’den başlayan fiyatlarla sunuldu. Lens kentindeki Çek Cumhuriyeti maçı için 2 gece konaklamalı maç bileti dahil fiyat ise 4 bin 932 TL oldu.

GÖKHAN ARTAN/HABERTÜRK

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?