logo

TÜRK TARAFTARLARDAN FRANSA’YA ÇIKARTMA!

2016 Avrupa Şampiyonası D Grubu’ndaki ilk maçında Hırvatistan ile karşı karşıya gelecek A Milli Futbol Takımı’nı desteklemek isteyen Türk taraftarlar Fransa’ya çıkartma yaptı.

TÜRK TARAFTAR1

Avrupa Futbol Şampiyonası için ülkelerin taraftarı gruplar halinde Fransa’ya akın ediyor. EURO 2016 D grubunda mücadele eden Türkiye’yi desteklemek için binlerce Türk taraftar da Fransa’ya çıkarma yaptı. Milli takım formasını giyen Türk taraftalar, tarifeli ve özel uçaklar vasıtasıyla Türkiye’nin 12 Haziran’da ilk maçına çıkacağı Hırvatistan maçı öncesinde İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Fransa’ya hareket etti.

MUSTAFA DENİZLİ: “GRUPTAN ÇIKACAĞIMIZA ÇOK NET BİR ŞEKİLDE İNANIYORUM”

Milli maç öncesinde Teknik Direktör ve spor yorumcusu Mustafa Denizli de Paris’e giden uçakta yer aldı. Atatürk Havalimanı’nda gazetecilere Türkiye’nin D Grubundaki şansını değerlendiren Denizli, “Takımımızın yanında olacağız. Daha evvel yaşadığımız heyecanları, başarıları tekrarlamak için Fransa’da inşallah 1998 dünya kupasında olamadık. Bu sefer oradayız. Milli takımın genlerinde özellikle katıldığımız 4 turnuva var son 20 yılda. Bu 4 turnuvanın 3 tanesinde biz derece yaptık. Dolayısıyla Türk Milli Takımının bu tip turnuvalarda he zaman bir beklentisi vardır. Ülkenin beklentisi vardır. Bu milli takımın da bunu yapacak gücü vardır. Gruptan çıkacağımıza çok net bir şekilde inanıyorum. Dolayısıyla hem iyi futbol hem iyi sonuç, yani mümkün olduğu kadar bu turnuvadan geç dönmeyi amaçlıyoruz. İnşallah da geç döneriz. Bu gruptaki rakiplerimize baktığımız Çek Cumhuriyeti bu grubun zayıf halkası olarak görünüyor. Muhtemelen onlar bu grubun dışında kalır, biz devam ederiz” şeklinde konuştu.

TÜRK TARAFTAR2

TARAFTALARDAN MİLLİ TAKIMA YERİNDE DESTEK

Çok sayıda taraftar da tur şirketleriyle Fransa’ya gitmeyi tercih etti. Türk Milli formasıyla Atatürk Havalimanı’na gelen bazı taraftarlar, Hırvatistan maçı öncesinde Türk Hava Yolları özel uçağıyla Paris’e gitti. ‘Biz bitti demeden bitmez’ yazılı formaları giyen taraftarlardan Sevgi Yetiş, “Gidiyoruz hayırlısıyla inşallah maçı alıp döneceğiz. Biz sadece Hırvatistan maçına gidiyoruz. Açılışı biz yapalım. Tur şirketiyle gidiyoruz üç günlük bir tur” dedi.

A Milli Futbol Takımı, 2016 Avrupa Şampiyonası D Grubu’ndaki ilk maçında Hırvatistan ile Paris’teki Parc des Princes Stadyumu’nda Türkiye saati ile 16.00’da karşı karşıya gelecek.

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?