logo

TÜRK YILDIZLARI BAYRAĞIMIZI İTALYA’DA DALGALANDIRACAK

Türk Hava Kuvvetleri’nin gökyüzündeki milli takımı Türk Yıldızları, gösteri düzenlemek üzere özel olarak davet edildiği İtalya’ya gitti.

turk_yildizlari-italya

Türk Yıldızları ekibi, İtalya Hava Kuvvetleri’nin özel davetlisi olarak İtalya’nın kuzey doğusunda bulunan Udine şehrindeki Rivolto Hava Üssü’nde 05-06 Eylül 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan hava gösterilerine katılarak şanlı bayrağımızı İtalya semalarında dalgalandıracak.

Türk Yıldızları, İtalya Hava Kuvvetlerinden alınan özel davet üzerine katılacakları hava gösterilerinin yapılacağı Rivolto Hava Üssüne intikalini Türk Yıldızları Filo Komutanı Hava Pilot Kurmay Yarbay Şenol Çetin komutasında 02 Eylül 2015 tarihinde tamamladı.

İtalya Hava Kuvvetlerinin aktif tek akrobasi timi olan “Frecce Tricolori”nin 55’inci Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen hava gösterilerine Suudi Arabistan, Finlandiya, Fransa, Polonya, Belçika ve İspanya da dâhil olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden ünlü akrobasi ekipleri katılacak.

Hava gösterilerine dünyaca ünlü akrobasi ekiplerinin yanında tarihi uçaklarıyla beraber “AMX, Tornado ECR, EF-2000 Eurofighter Typhoon, SF-260, F-16, F-18, Fokker Dr.1, Predator A, AH-64 D Apache” gibi jet, helikopter ve insansız hava araçları da yerde ziyarete açılacak.

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?