logo

TÜRK YILDIZLARINDA SANCAK EL DEĞİŞTİRDİ

turk_yildizlari

Türk Yıldızlarında devir teslim yapıldı, 134’üncü Akrotim Filo Komutanlığı görevini yürüten Yarbay Zeki Koltukoğlu görevi Kurmay Binbaşı Şenol Çetin’e devretti. 

turk_yildizlari_2

2 Yıldır 134’üncü Akrotim Filo Komutanlığı görevini yürüten Yarbay Zeki Koltukoğlu görevini Türk Yıldızlarında pilot olarak da uçan Kurmay Binbaşı Şenol Çetin’e devretti.

turk_yildizlari_1

Görev devri sonrasında Türk Yıldızları sosyal medya hesaplarından paylaşılan mesajda; Türk Yıldızları ailesinden ayrılmak diye bir şey yoktur, sadece zamanı geldiğinde görev değişimi olur. Dün yapılan devir teslim töreni ile Yarbay Zeki Koltukoğlu 2 yıldır icra ettiği Filo Komutanlığı görevini Kurmay Binbaşı Şenol Çetin’e devretti. Hava Kuvvetleri’nin en yüksek jet uçuş saatlerinden birine sahip Yarbay Koltukoğlu tecrübesiyle ve bir baba şefkatiyle yönettiği filosunun tarihine ve milletinin gönlüne ismini altın harflerle yazdırdı. Kendisine yeni görev yerinde başarılar diliyoruz. Yolunuz açık olsun hocam…” denildi.

turk_yildizlari_cetin

“AYYILDIZLI BAYRAĞIMIZI DALGALANDIRMAK BÜYÜK ONURDUR”

Türk Yıldızları sancağını devralan Yeni Filo Komutanı Kurmay Binbaşı Şenol ÇETİN “Türk Hava Kuvvetlerinde görev yapan tüm personelin alın terinin, özverisinin, fedakarlığının, disiplininin, cesaret ve kahramanlığının simgesi olan Türk Yıldızlarında görev yapmak ve ayyıldızlı bayrağımızı gerek yurt içinde gerekse yurtdışında gururla dalgalandırmak bizim için en büyük onurdur” dedi.

Yeni Filo Komutanı Kurmay Binbaşı Şenol Çetin Kimdir?

1976 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 1994 yılında Kuleli Askeri Lisesinden, 1998 yılında Hava Harp Okulundan mezun oldu. 1998-2000 yılları arasında 2’nci Ana Jet Üs K.lığında pilotaj eğitimini tamamladıktan sonra 3’üncü Ana Jet Üs K.lığına F-5 Av Önleme pilotu olarak atanmış ve 2005 yılına kadar bu göreve devam etti. 2005 yılında 2’nci Ana Jet Üs K.lığına atandı ve 2009 yılına kadar bu birlikte T-38 uçağında uçuş öğretmenliği görevini icra etti. 2009 yılında Hava Harp Akademisini kazandı, 2011 yılında kurmay subay olarak mezun oldu ve Eğt.Ks.Amiri olarak 3’üncü Ana Jet Üs K.lığı / Konya’ya atandı. 2013 yılı atamaları ile 134’üncü Akrotim Filo K.lığına katıldı ve halen bu filoda Kol Komutanı olarak görev yapıyor. 250 saati Akrotim uçuşu olmak üzere toplam 3000 saat uçuşu olan Hv.Plt.Kur.Bnb. Şenol ÇETİN evli ve iki çocuk babası.

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?