logo

ÜÇ GÜNDE 3 BOMBA İHBARI KORKUTTU !

west_jet3

Kanadalı Westjet Havayolları’nın iç hat uçuşlarında, son 3 günde uçaklar havadayken 3 ayrı bomba ihbarı yapıldı. Yolcular üst üste gelen ihbarlar yüzünden Westjet uçaklarına binerken, hayli tedirgin oluyorlar.

WestJet’in Toronto-Saskatoon seferini yapan Boeing 737-700 tipi yolcu uçağı, havadayken dün alınan bomba ihbarı üzerine Saskatoon John Diefenbaker Havaalanı’na indi. Güvenli bir yere alınan uçaktan 113 yolcu ve 5 kişilik mürettebat tahliye edildikten sonra bomba imha ekipleri arama yaptı.

westjet_1

Saskatoon Polis Sözcüsü Kelsie Fraser, güvenlik güçlerinin yolcu ve mürettebat ile tek tek görüştüklerini ve soruşturmanın tamamlandığını açıkladı. Kelsie Fraser, yapılan bomba ihbarlarının asılsız olduğunu ifade etti.

WestJet Havayolları’na ait 391 sefer sayılı Edmonton-Halifax yolcu uçağı 27 Haziran günü bomba ihbarı nedeniyle Saskatoon’a zorunlu iniş yapmıştı.

Yine aynı havayoluna ait 442 sefer sayılı Edmonton-Toronto uçağı ise bomba ihbarı nedeniyle Winnipeg James Armstrong Richardson Havaalanı’na geçen pazartesi günü zorunlu iniş yapmış, ancak iniş sırasında yaşanan ve henüz açıklanmayan arıza nedeniyle 6 yolcu yaralanmıştı.

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?