logo

UÇAK BAŞINA 6 BİN DOLAR DESTEK UZATILIYOR

plane_noname

Turizmi canlandırmak ve uluslararası ticareti canlandırmak için Charter seferlerine verilen 6 bin dolarlık destek yılsonuna kadar uzatılıyor.

Hükümet, Türkiye’ye charter uçuşlarıyla turist getiren seyahat acentelerine verilen ve 31 Ağustos’ta sona erecek uçuş başı desteği yılsonuna kadar uzatmayı planlıyor.

Bakanlar Kurulu’nun bayram öncesi gerçekleştirilen toplantısında, terör olayları ve uluslararası ilişkilerde yaşanan sorunlar nedeniyle sıkıntı yaşayan turizm sektörünün durumu ele alındı. Toplantıda, sektöre yapılacak ilave destekler de masaya yatırılırken, turizmcilerin 31 Ağustos’ta sona erecek olan charter (tarifesiz) uçuşlarında uçuş başına verilen 6 bin dolarlık desteğin uzatılması da gündeme geldi.

Yapılan değerlendirmelerde, uçuş başı desteğin yılsonuna kadar uzatılması talebi makul karşılandı. Bununla ilgili Bakanlar Kurulu kararının 31 Ağustos öncesinde Resmi Gazete’de yayımlanması bekleniyor.

DAHA ÖNCE 31 AĞUSTOS’A UZATILMIŞTI

Bakanlar Kurulu daha önce de 1 Nisan-31 Mayıs olan destek süresini 31 Ağustos’a kadar uzatmıştı. İkinci uzatmayla sonbaharda Türkiye’ye gelmeyi planlayan turist sayısının artırılması amaçlanıyor.

Kaynak:Habertürk

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?