logo

UÇAK BİLETİNDE YÜZDE 50 TASARRUF

ucak_bileti

Uçak bileti fiyatlarındaki fırsatları yakalayan bir yazılım geliştirdiklerini belirten Setvatour Başkanı Serkan Karatepe, “Hizmet verdiğimiz şirketlerin uçak bileti harcamalarını yüzde 50 oranında azaltıyoruz” dedi.

Ekonomisi dünya ile entegre olan Türkiye’de şirketlerin havayolu seyahat masraflarının sürekli arttığını belirten Setvatour Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Karatepe, “Uçak biletinden tasarruf edilmesini sağlamak için bir yazılım geliştirdik. Anlaşmamız olan şirketlerin seyahat masraflarını bu yazılım sayesinde yüzde 50 oranında azaltıyoruz” dedi.
Kurumsal müşterilerinin ihtiyaçlarını analiz ederek uygun seyahat politikaları oluşturduklarını kaydeden Karatepe, “Şirketler böylece giderlerini kontrol altına alıyor” ifadesini kullandı.

“FIRSATLARI YAKALIYORUZ”

İş zekası modülü diye tanımladıkları yazılımın 15 dakikada bir tarama yaparak uçak biletlerindeki fırsatları yakaladığını belirten Karatepe “Bu yazılım sayesinde en avantajlı fiyatları buluyor ve müşterimiz adına rezervasyon yapıyoruz. Fırsatlar sadece ileriki tarihler için önceden planlanmış seyahatlerle sınırlı değil. Son dakika satışlarında bile çok fazla fırsat olabiliyor” diye konuştu.

“SEYAHAT ANALİZİ ÇOK ÖNEMLİ”

Verdikleri hizmetin sadece ucuz uçak bileti bulmakla sınırlı kalmadığını vurgulayan Karatepe “Şirketlerin seyahatleri için ayırmış oldukları bütçeleri kontrol altına alıyoruz. Beklenmeyen harcamaların da önüne geçerek hizmetin kalitesini artırıyoruz. Hangi ülke veya şehire hangi fiyatla ve hangi zamanda gidildiğini, en çok hangi havayoluyla seyahat edildiğini, değişiklik ve iadelerden kaynaklı ceza tutarlarını, kazanılan veya kaybedilen tasarrufun sebeplerini ve bunun gibi birçok konuda analiz oluşturarak maliyet kontrolü gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu. Karatepe, verdikleri hizmetleri birim başına veya toplu işlemlerde ciro esas alınarak ücretlendirdiklerini ifade etti.

“HIZLI BÜYÜME ÖDÜL GETİRDİ”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, TEPAV ve AllWorld Network işbirliğinde yapılan Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri yarışmasında sektör lideri olduklarını kaydeden Karatepe “Setvatur, 2011-2013 yılları arasında satış gelirlerini yüzde 286 oranında artırarak Türkiye genel sıralamasında 24’üncü, İstanbul’dan kategoriye giren 45 şirket arasında 11’inci, turizm sektöründe ise birinci sırada yer aldı. 2015 ciromuz 4 milyon 500 bin lira” dedi.

 

Kaynak:Milliyet

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?