logo

UÇAĞINDA DOĞDUĞU ŞİRKETE KABİN MEMURU OLDU

Türk Hava Yolları’nın 28 yıl önce İzmir-Frankfurt seferini yapan uçağında yaşama merhaba diyen Erkan Geldi, uçaklardan kopamadı, yıllar sonra THY’de kabin memuru oldu.

Uçakta doğanların sayısı bir elin parmaklarını geçmez. İşte 28 yaşındaki Erkan Geldi onlardan biri.

Almanya’da çalışan Manisalı Kemal Geldi ile evli olan Fatma Geldi, ilk kez 9 Eylül 1990’da Almanya’ya eşinin yanına giderken hamile olduğunda uçağa bindi. Ancak hamile olan Fatma Geldi, Türk Hava Yolları’nın İzmir-Frankfurt seferini yapan Boeing 727 tipi uçağında doğum sancısı başladı. Kaptan pilotluğunu Erkan Süzer’in yaptığı uçağın ön bölümü Fatma Geldi için boşaltıldı. Kabin ekibi ile beraber yolcular arasında bulunan yeni mezun bir jinekolog da doğuma yardımcı oldu. Fatma Geldi 2 kilo 600 kilo ağırlığında bir erkek bebek dünyaya getirdi.

Geldi Ailesi, bebeğe doğduğu uçağın kaptan pilotu Erkan Süzer’in adını koydu. Erkan Geldi, Almanya’da liseyi bitirdikten sonra Balıkesir Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği’nden mezun oldu. Şimdi 25 yaşında olan Erkan Geldi’nin yolu, havacılık sevdası nedeniyle THY ile bir kez daha kesişti.

Bugün THY’de kabin memuru olarak görev yapan Geldi’nin; o doğum anı Türk Hava Yolları’nın son reklam filminde de canlandırıldı. Geldi 4 yıldır THY’de kabin memuru olarak çalışıyor. Sevdiği işi yaptığı için çok mutlu.

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments