logo

UÇAN DOKTORA HÜZÜNLÜ VEDA !

doktor_cenaze

Fransa Alpleri’nde yaptığı wingsuit atlayışı sırasında geçirdiği kazada hayatını kaybeden kalp damar cerrahisi uzmanı Opt.Dr. Mehmet Susam için, görev yaptığı Memorial Şişli Hastanesi’nde ağlatan bir veda töreni düzenlendi.

Memorial Şişli Hastanesi önünde saat 12.00’de düzenlenen törene, doktorun evlenmeye hazırlandığı Tuğçem Yıldırım’ın yanı sıra, Mehmet Susam’ın akrabaları, meslektaşları ve çok sayıda hastası katıldı. Yapılan konuşmaların ardından helallik alındı. Törene Memorial Şişli Hastanesi Direktörü Uzm. Dr. Ergün Şenel ile Memorial Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Aydın da katıldı.

doktor_cenaze_2

Memorial Şişli Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez “Çok hızlı bir yaşamdı. Kendisi bunun bağımlısıydı. Hiç bir zaman vazgeçiremedik. Ailesinden, arkadaşlarından, meslektaşından kimse aferin iyi ki bunu yapıyorsun demedi. Ama bu kadar büyük bir bağımlılıktı ki hiçbir zaman vazgeçiremedi. Neden bu sporu yaptığını sosyal medyada doğum günü olan 2 Şubat’taki yazısında dile getirmişti. ‘Canım annem ve babam iyi ki beni doğurdunuz. Bu güzel hayatı başlattınız ve beni büyüttünüz. Mutluluğu sevgiyi, ahlakı ve her türlü değeri öğrettiniz. Ama erken gittiniz. Daha sizden öğreneceğim çok şey vardı. Bu yaşa, bugüne geldiğimde hep mutluluk, sevgiyle çocuk gibi dopdoluyum. Ne kadar şanslıyım sizin evladınız olduğum için. Gökyüzünden bana baktığınızda bazen yerde bazen sizden çok daha alçak irtifada gökyüzünde beni gördüğünüzde umarım beni size layık olarak görüyorsunuzdur’ Işıklar içinde ol. Hep göklerde olmak istiyordu. Annesine babasına yakın olmak için. Ruhu şad olsun” dedi.

doktor_cenaze_1

“25 EKİM’DE EVLENECEKTİ”

Mehmet Susam’ın ağbisi Mustafa Susam “Ekim ayının 25’inde evlenecekti. Şişli Evlendirme Dairesi’nden gün almışlardı. Nikah olacaktı. 30’un da da düğün yapacaklardı. Bu hafta davetiye dağıtılacaktı. Ama başımıza bu olay geldi. Evlendikten sonra nişanlısıyla gezeceklerdi. Nişanlısına sürekli seninle gezeceğiz diye telkinlerde bulunuyordu. Nişanlısı ise hiç bu olayların taraftarı değildi. Mukadderat artık” dedi.
Prof. Dr. Bingür Sönmez “Çok hızlı yaşanmış çok çabuk tükenmiş bir hayata şahit olduk. En büyük sorunumuz annesini ve babasını erken kaybetmiş olmasıydı. Onları özlüyordu. Sanki göklerde onlarla buluştuğunu zannediyordu. Bütün arkadaşları hep vazgeçirmeye çalıştık. Son uğurladığımızda artık yavaşlaması gerektiğini ve bu işi bırakması gerektiğini söyledim. Sanki bana bir daha uçmayacak gibi izlenim vermişti. Çok mutlu olmuştuk. Meğerse son uçuşuymuş. Keşke göndermeseydik. Sadece bu yıl 15 ölümcül kaza var” dedi.
Nasuh Mahruki “Çok zeki, çok başarılı bir insandı. Hepimizin çok sevdiği, takdir ettiği gıpta ettiği bir insandı. Wingsuit tehlikeli bir spor. Söylenecek tek şey bu sporlardaki tehlikelerden birinin gerçekleşmesi halidir. En kötü senaryodur. Maalesef çok sevdiğimiz Mehmet’in başına o geldi. Keşke olmasaydı o risk gerçekleşmeseydi” diye konuştu.

Genç doktorun cenazesi karayolu ile Ankara’ya gönderildi. Cenazenin yarın Karşıyaka Merkez Camii’nde öğle vakti düzenlenecek tören sonrası, toprağa verileceği açıklandı.

 

Kaynak:DHA

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?