logo

ULAŞTIRMA BAKANI AHMET ARSLAN KADINLAR GÜNÜ MESAJI YAYINLADI!

8 Mart dünya kadınlar günü nedeniyle Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, mesaj yayınladı.

ULAŞTIRMA BAKANI KADINLAR GÜNÜ

İŞTE ULAŞTIRMA BAKANI AHMET ARSLAN’IN KADINLAR GÜNÜ MESAJI:

Türk toplumunda ailenin, ailenin içinde de kadının yeri ve önemi büyüktür. Bunu tarihimizin her aşamasında gördük. İstiklal mücadelesinde de Nene Hatunlar, Kara Fatmalar, Halide Edip’ler unutulmaz roller üstlenmiştir.

Yeni Türkiye yolunda da ulaşmak istediğimiz hedefler konusunda kadınlarımıza bundan sonra da önemli sorumluluklar düşmektedir.

Bu nedenledir ki AK Parti hükümetlerimiz döneminde, tarihimizde olduğu gibi kadınlarımızın hayatın her alanında daha etkin, daha katılımcı bir rol üstlenebildikleri, kamusal haklardan eşit ve adil biçimde yararlanabildikleri örnek bir ülke olabilmemiz için var gücümüzle mücadele ettik, etmeye de devam ediyoruz.

Özellikle kadına yönelik şiddetin, cinsiyet ayrımcılığının önlenmesi, eğitim hakkından mahrum bırakılan kız çocuklarımızın ve kadınlarımızın eğitime kazandırılması yönünde tarihi adımlar atıyoruz.

İnanıyorum ki, bundan sonra da kadınlarımızın toplumsal statüleri ve elde ettiği kazanımlar güçlendikçe Türkiye’nin yarınları daha aydınlık, daha mamur ve daha müreffeh olacaktır.

Bu vesileyle ülkemizin vefakâr, cefakâr, onurlu kadınlarının Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum.

Ahmet ARSLAN

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments