logo

ULAŞTIRMA BAKANI HAVALİMANINI GEZDİ

Ulaştırma Denizcilik Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Atatürk havalimanını gezdi. Atatürk Havalimanında yaşanan terör saldırısının ardından oluşturulan taziye masasına karanfil bırakan Arslan, ölenler için Fatiha okudu.

bakan2

Ziyaretin ardından açıklama yapan bakan Arslan, “ Ama Bir gerçek vardı ki teröristler havalimanının içerisine giremeyeceğini anladığı için, silahla ateş etmiş, akabinde üzerinde ki bombaları patlatarak ne yazık ki   47 canımızın hayatını kaybetmesine sebep olmuşlardır. Bu gün tetrar buraya gelme sebebimiz şu idi, senbolik te olsa, açılan standtda görev şehitlerimizin  anısına birer çiçek bırakmak, bir Fatiha okumak, hem çalışma arkadaşlarımıza moral vermek  hem de başsağlığı dilemek. Ayrıca yerinde inceleme yapmaktı amacımız. Malumunuz terörün dili,dini,ırkı yoktur. Bunu her zaman söylüyoruz. Biz bu konuda Türkiye olarak  üzerimize düşeni her zaman yapıyoruz. Gerek Türkiye’de,terör nereden gelirse gelsin ,terörle mücadelemizi sonuna kadar devam ettiriyoruz.” Dedi

Daha sonra terör saldırısında üç arkadaşlarını kaybeden havalimanı taksiciler kooparatifini gezen Bakan Arslan, taksicilere taziyelerini iletti.

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?