logo

UZAYDAN KAİNATA SESLENEK !

Ünlü İngiliz Soprano Sarah Brightman, çocukluğundan beri hayalini kurduğu uzay yolculuğu için bugünlerde sıkı bir eğitimden geçiyor. 54 yaşındaki sanatçı, Eylül ayında Uluslararası Uzay İstasyonu’na gidecek şanslı üç isimden biri.

MOSKOVA’DA HAZIRLIK KAMPINA KATILDI

Ünlü soprano, uzay yolculuğunu hayli ciddiye almış olacak ki Moskova’da astronot ve kozmonatlarla birlikte hazırlık kampına katıldı.1969’da Neil Armstrong’un Ay’a ayak basışını izlediğinden bu yana gözünün yukarılarda olduğunu belirten Brightman, eğitim programıyla ilgili duygularını anlattırken “Eğitim zor. Yani bunun herkese göre olmadığını kabul etmek gerek. Fakat bunu yaparken kendim hakkımda ve neleri başarabileceğime dair de çok şey öğreniyorum” diye konuştu.

Sarah-Brightman (1)

UZAYDAN KAİNATA SESLENECEK !

Brightman, bu deneyimi sırasında bir ilke de imza atacak ve Uzay İstasyonu’ndan seçtiği bir şarkıyı canlı performansla seslendirecek. Ünlü sopranayo performans esnasında dünyadanbir orkestra eşlik edecek.

uzay istasyonu

Brightman bunun için daha önce Uluslararası Uzay İstasyonu’nda kaydettiği amatör bir kliple ünlenen Kanadalı astronot Chris Hadfield’la da görüşecek. Sarah Brightman, 2012’de ‘UNESCO Barış Sanatçısı’ unvanını almıştı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?