logo

VURAL ÖGER’DEN İDDİALARA ÇOK SERT YANIT!

vural_oger_12

Turizm devi Vural Öger, bir Alman dergisinin ödemeleri yapmadan hileli iflas yoluna gittiği şeklindeki iddialarını sert bir dille yalanladı.

İşadamı ve Türkiye’ye en çok turist gönderen tur operatörlerinden Vural Öger, Almanya’nın siyasi haftalık dergilerinden Der Spiegel’in internet sayfasında “kendisine ait şirketin iflasının ardından gerekli ödemeleri yapamadığı için özel servetine ihtiyati tedbir konulduğu” şeklindeki haberin doğru olmadığını söyledi.

Öger, haftalık “Welt am Sonntag” gazetesine verdiği demecinde tanık dinlenmeksizin sadece dosya incelemesi ile özel servetine ihtiyati tedbir kararı verildiği yönündeki haberin gerçeği yansıtmadığını belirrti. Öger, “Spiegel Online hakkımda haksiz ve gerçek olmayan suçlamalar iddia etti. Bu haksızlığa karşı Spiegel Online’a karşı tazminat davası açtım” dedi.

Öger şirketinin iflasından önce Türkiye’deki otel sektöründe paraya ihtiyacı olduğu için bazı gayri menkullerini satmak zorunda kaldığını ve bunun suç unsuru taşımadığını ifade etti.

Birlikte daha önce çalıştığı ve merkezi Frankfurt’ta bulunan Sun Express’e karşı daha önce 15 milyon Euro’luk dava açtığını ve davanın başlayacağını ifade eden Öger, Sun Express’in şirketini sektörde sıkıştırmaya çalıştığını söyledi.

Öger Odatv’ye yaptığı açıklamada ise şunları söyledi:

“Sun Express ile aramızda bir taahhüde ilişkin evrak anlaşması vardı. Ancak Sun Express anlaşmayı tek taraflı olarak kendi lehlerine bozdu. Yürüyen bir dava varken sadece Sun Express’in anlattıklarını haberleştiren Spiegel’in yazdıkları gerçekleri yansıtmamaktadır. Haksızlık yapıldığına inanıyorum. Spiegel gibi ciddi bir dergi araştırmadan yazdığı için Salı günü basın avukatıyla bir araya gelip, muhabire karşı tazminat davası açacağım.”

Alman “Der Spiegel” dergisinin, işadamı Vural Öger´in V.Ö. Travel ve Öger Türk Tur adlı şirketlerin 30 Aralık 2015 tarihinde iflas ettiğini ve iflasın ardından verdiği bazı sözleri yerine getirmediğini iddia etmişti.

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?