logo

WASHİNGTON’DA KAR FIRTINASI NEDENİYLE 4 BİN SEFERİ İPTAL!

Yılın ilk karını geçtiğimiz çarşamba günü gören Washington’da bugün öğleden sonra şiddetli kar fırtınası bekleniyor. Ulusal Meteroloji Dairesi’ne göre kar fırtınası Washington’dan Boston’a kadar ülkenin doğuyakasındaki 70 milyon kişiyi etkileyecek. Kar fırtınası nedeniyle 4 bin sefer iptal edildi.

Kar fırtınasından en çok etkilenmesi beklenen Washinton’da kar kalınlığının 60 ila 70 cm’yi bulacağı ifade ediliyor. Yıllık ortalama 50 cm kar alan Washington’a bu rakamın daha fazlasının iki günde yağacağı belirtiliyor. Kar yağışının cuma günü öğleden sonra başlayıp pazar günü akşamına kadar aralıksız sürmesi bekleniyor. Ancak yağışın cuma ile cumartesi akşamı arasında daha şiddetli olacağı ifade ediliyor. Rüzgarın şiddetinin ise saatte 90 km’ye kadar çıkması bekleniyor.

KAR FIRTINASI WASHİNGTON

4 BİN UÇAK SEFERİ İPTAL

Ulusal Meteoroloji Dairesi’nin fırtına uyarıları havayolu şirketlerini de harekete geçirdi. Dünyanın en büyük havayolu şirketi United Airlines, Washington bölgesindeki tüm uçuşlarını iptal ettiğini duyurdu. Doğu yakasında yaklaşık 4 bin uçak seferi iptal oldu.

Ulusal Demiryolu Şirketi (Amtrak), bölgedeki bazı seferlerini iptal ederken, geri kalanlarının ise fırtınanın durumuna göre belirleneceğini duyurdu. Kar yağışının başlamasıyla karayollarında trafik akışının tamamen duracağını belirten yetkililer, vatandaşların mecbur kalmadıkça evden çıkmamaları yönünde uyarılarda bulunuyor. Washington civarındaki tüm ilk ve orta dereceli okullar da cuma günü tatil edildi. Öte yandan Hava Durumu Kanalı (The Weather Cahnnel), kar fırtınasına ‘Tanrı’nın armağanı’ manasına gelen ‘Jonas’ adını verdi.

APRON24.COM

0 0 vote
Article Rating

Etiketler: »
Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments