logo

YARALI TAKSİCİDEN FIRSATÇILIK İDDİALARINA CEVAP

havalimani_taksici_yarali4

Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen terör saldırısında yaralanan taksici Emre Çetin, “fırsatçılık yapıp müşterilerden 100 TL aldılar” yolundaki iddialara net yanıt verdi.

Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısında bacağından ve ensesinden yaralanan taksi şoförü Emre Çetin, olay günü taksicilerin yolculardan fahiş ücret talep ettiği iddialarına ilişkin, “Atatürk Havalimanı taksicilerinin tamamı orada.
Herkes birbirine ‘ona yardım et’, ‘bak orada da yatıyor’ deyip, arabalarını doldurabildikleri kadar yaralı insanla doldurup perondan çıkış yapıyorlardı” dedi.

havalimani_taksici_yarali3

İDDİALARA CEVAP VERMEK İÇİN YARALI HALDE GELDİ

Taburcu olmasının ardından Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi’ne gelerek, çalışma arkadaşlarıyla buluşan 32 yaşındaki Çetin, basın mensuplarının saldırıya ilişkin sorularını cevapladı. Çetin “Önde bombayı patlatan, arkada ona ateş eden güvenlik görevlisi vardı. Ateş ederek, bombacıyı indiren kişi ‘uzaklaşın bomba var’ dedi. Ben kendi arabamın arkasında yere yattım. Daha sonra feci bir patlama oldu. Toz duman. Olay zaten çok hızlı gelişti” diye konuştu.

havalimani_taksici_yarali

“AKLIMIZ SADECE YARALILARI KURTARMAKTAYDI”

Saldırı sonrasında sürünerek arabanın altından çıktığını, bombanın patladığı yere baktığında kimsenin görmesini istemediği bir görüntüyle karşılaştığını dile getiren Çetin, “Arka tarafımdaki o manzarayı gördükten sonra yardım edebileceğim birisinin olmadığını anlayınca önce arabaya bindim. Havalimanının çıkış istikametine doğru sürmeye başladım. İlk önce kendi taksici arkadaşlarımızdan bir tanesinin yaralanmış olduğunu gördüm. Önce onu aldım. Biraz daha devam ettik. Bir Rus kadın turist İngilizce ‘yardım et’ diyordu İndim, arkadaşıma da yardım etmesini söyledim ve onu da kendi aracıma, arka koltuğa aldık. Tekrar arabaya bindim. Aklıma durağa gelmek geldi” şeklinde konuştu.

havalimani_taksici_yarali2

“BU İDDİAYI ORTAYA ATAN KARŞIMA ÇIKSIN”

Emre Çetin, yaşanan saldırının ardından kamuoyunda olay yerindeki bazı taksicilerin yolcuları taşımak için 100 avro, 100 dolar ya da 200 lira istediği iddialarına ilişkin de “Bu yalan olayı ortaya atan, bu iddiayı ortaya atanla bizzat karşı karşıya gelmek istiyorum. Umarım geliriz. Atatürk Havalimanı taksicilerinin tamamı orada. Herkes birbirine ‘ona yardım et’, ‘bak orada da yatıyor’ deyip, arabalarını doldurabildikleri kadar yaralı insanla doldurup perondan çıkış yapıyorlardı” diye konuştu

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?