logo

YENİ BAKAN VE KADROSU MESAİYE BAŞLADI !

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, seçim dolayısıyla görevini yarın Müsteşar Feridun Bilgin’e devretti.

elvan_feridun

Seçimler dolayısıyla yarın Bakanlık görevinin devredildiği  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığında 3 yeni genel müdür göreve başladı.

huseyin_serdar-1

HEPSİNİ ZORLU GÖREVLER BEKLİYOR !

Son 10 yılda yüksek hızlı tren, Marmaray, 3. havalimanı gibi önemli projelerin hayata geçirildiği bakanlıkta, TCDD Genel Müdürlüğüne Ömer Yıldız, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğüne Serdar Hüseyin Yıldırım ve Haberleşme Genel Müdürlüğüne Mustafa Koç getirildi.

Yüksek hızlı tren hatları, Marmaray ve Milli Tren projelerinin yürütüldüğü TCDD Genel Müdürlüğüne, İstanbul Ulaşım AŞ eski Genel Müdürü Ömer Yıldız getirildi. Önceki TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, milletvekilliği seçimleri aday adaylığı için 10 Şubat’ta istifa etmişti. Yıldız, Yıldırım ve Koç koltuklarına oturarak görevlerine başladı.

ucuncu_liman

BAKANLIĞIN PREZTİJ PROJESİ 3. HAVALİMANI

Dünyanın en büyük havalimanlarından biri olacak 3. havalimanı projesinin yürütüldüğü DHMİ Genel Müdürlüğüne de yeni bir isim getirildi. Orhan Birdal’ın 21 Şubat’ta bakanlık müşavirliğine tayin edilmesinin ardından DHMİ Genel Müdürlüğüne, Türk Hava Yolları (THY) Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Hüseyin Yıldırım atandı.

Bakanlıktaki diğer üst düzey atama ise Haberleşme Genel Müdürlüğünde gerçekleştirildi. Atilla Çelik’in 4 Eylül 2014’te görevden alınmasının ardından Haberleşme Genel Müdürlüğüne, bir süredir bu görevi vekaleten yürüten Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri eski Genel Müdürü Mustafa Koç’un ataması yapıldı.

YENİ GENEL MÜDÜRLERİN ÖZGEÇMİŞLERİ

omer_yildiz-1

ÖMER YILDIZ

TCDD Genel Müdürü Ömer Yıldız, 1960’ta Trabzon’da doğdu, 1982’de İTÜ Makine Fakültesi Uçak Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünde bir yıl boyunca araştırma görevlisi olarak çalışan Yıldız, 1985’te yüksek lisans yapmak üzere ABD’ye gitti. 1988’de Michigan Üniversitesi Uzay ve Havacılık bölümünde yüksek lisansını tamamladıktan sonra aynı üniversitede doktora çalışmasına başladı. 1997’de İstanbul Ulaşım AŞ’de genel müdür yardımcısı olarak göreve başlayan Yıldız, 2005’te İSBAK AŞ’de genel müdür yardımcısı olarak göreve başladı. Yıldız, 13 Kasım 2007’de İstanbul Ulaşım AŞ’ye genel müdür olarak atandı.

huseyin_serdar_3

SERDAR HÜSEYİN YILDIRIM

DHMİ Genel Müdürlüğüne getirilen ve aslen Rizeli olan Serdar Hüseyin Yıldırım, 1961’de İstanbul’da doğdu. İTÜ Uçak Mühendisliği bölümünde yüksek tahsilini yapan Yıldırım, 1980’de Berlin Teknik Üniversitesi’ne yatay geçiş yaptı. Ulaşım Bilimleri Fakültesi Havacılık ve Uzay Bilimleri bölümünü bitiren Yıldırım, aynı üniversitede yüksek lisansını Havayolu İşletmeciliği dalında tamamlayarak 1987’de yurda döndü. 1989’da havacılık sektöründe göreve başlayan Yıldırım, çeşitli havayollarında yönetici olarak 12 yıl çalıştı.

mustafa_koc

MUSTAFA KOÇ

Haberleşme Genel Müdürü Mustafa Koç, 1967’de Kütahya’da doğdu. 1989’da İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olan Koç, 2012’ye kadar PTT ve Türk Telekom bünyesinde telefon müdürlüğü, bölge müdürlüğü, başkan yardımcılığı ve grup müdürlüğü görevlerinde bulundu. Eylül 2012’de Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü olarak atanan Koç, 2014’te Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürlüğüne vekaleten getirildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?