logo

THY, TREN PERSONELİNE UÇAK İÇİ EĞİTİM VERDİ !

tren_hostes

Türk Hava Yolları eğitmenleri, Yüksek Hızlı Tren (YHT) görevlisi 106 host ve hostese yaz ayında eğitim verdi. THY’nin kabin eğitmenlerine göre verilen eğitimler sonrası YHT hosteslerinde olumlu büyük değişimlerin olduğu belirtildi.

Türk Hava Yolları’nın kabin eğitmenleri, tecrübelerini Yüksek Hızlı Trenlerde görev alan personele aktardı. THY program dahilinde YHT host ve hosteslerine, “Yolcu İlişkileri”, “Ekip Kaynak Yönetimi”, “Kişisel Bakım” ve “Protokol Kuralları” çerçevesinde eğitim verdi.Geçtiğimiz Nisan ayında iki kurumun yaptığı protokol kapsamında YHT’lerde görev yapan host ve hosteslerin eğitimi THY eğitmenleri tarafından yaz döneminde 3’er günlük gruplar halinde verildi. Toplam 106 YHT personeline verildiği öğrenilen eğitimlere Ankara, Eskişehir ve Konya’ da çalışan host ve hostesler ile gar kontrolörlüğü görevini yapan personel de katıldı.

vv

EĞİTİMLER SONRASI HOSTESLERDE BÜYÜK DEĞİŞİM OLDU

YHT personeline eğitim veren THY eğitmenleri, “TCDD’deki 106 personele yolcu memnuniyetini, kazan-kazan ilişkisini, çalıştıkları kurum kazanırsa onların da kazanacağını aktardık.Bizim kazanabilmemiz için özünde yolcunun memnun olması gerekir yaklaşımını anlattık. Bunun için profesyonelce davranmak, stresi yönetebilmek, yolcuyla ilişki kurarken taşıdığımız üniformayı onlara göstermek büyük önem taşır. Eğitimlerden sonra trenlerle seyahat eden eğitimci bir arkadaşımız, hostes arkadaşlarda büyük bir değişim yaşandığını gözlemledi. Bu elbette bizim için çok mutluluk verici oldu” dedi.

 

APRON24.COM

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?