logo

YILDIRIM 3. HAVAVALİMANI AÇILIŞ TARİHİ SÖZÜ ALDI!

binali_yildirim_musiad

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, yüklenici firmadan Yeni Havalimanı’nın hizmete giriş tarihinin 26 Şubat 2018 olmasını istedi. Çünkü 26 Şubat, hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, hem de Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun doğum günü.

Dünya’da ilk kez halka açık, 4K telekonferans ile TÜRKSAT 4B uydusundan ilk yayın yapıldı. İstanbul’da yapımı devam eden 3. Boğaz Köprüsü, 3. Havalimanı, Körfez Geçiş Köprüsü ve Ankara’da bulunan TAI Uydu Test Merkezi’ne canlı bağlantı gerçekleştirildi.

Bağlantı esnasında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, AK Parti İstanbul Milletvekili Nureddin Nebati ve TRT Genel Müdürü Şenol Göka eşlik etti.

ucuncu_havalimani

DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ndeki Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal’a bağlanan Yıldırım, köprünün haziran ayında hizmete açılacağı bilgisini aldı. Daha sonra inşası devam eden 3. Havalimanı’ndaki Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, yanında bulunan İGA Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Özdemir ve İGA CEO’su Yusuf Akçayoğlu’na bağlanan Yıldırım, yeni havaalanının bitiş tarihi için 26 Şubat 2018 sözünü aldı.

Nihat Özdemir söz verdikleri gibi 2018’in ilk çeyreğinde ilk uçağı indirerek yeni havalimanını Türk havacılık sektörüne hediye etmiş olacaklarını belirtti. Bakan Yıldırım ise 3. Havalimanı’nın hizmete giriş tarihi ile ilgili “Nihat Bey, 26 Şubat 2018” ifadelerini kullanırken, Özdemir de “Hayırlı uğurlu olsun” karşılığını verdi.

 

APRON24.COM

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments