logo

YILDIRIM: “KILIÇDAROĞLU’NUN UÇAĞINA KASIT YOK !”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun içinde bulunduğu uçağın, Cumhurbaşkanlığı Sarayı üzerinden uçurulmadığı iddiası ortalığı karıştırdı. 

huseyin_serdar-3

YILDIRIM: “UÇAĞA SINIRLAMADA KASIT YOK !”

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun uçağına Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın üzerinden geçiş izni verilmediği iddiasına ilişkin, “Söz konusu olayla ilgili kasıt yok. Uçuş güvenliği konusunda havadaki trafiğe bakılır, uçağın içinde kimin olduğuna bakılmaz” dedi.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2014-05-29 14:16:19Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com;©o5ZX3z

ÇANKAYA KÖŞKÜ, ANITKABİR…

Yıldırım yaptığı açıklamada, uçuş güvenliğinin kendileri için çok önemli olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Çankaya Köşkü, Anıtkabir, Genelkurmay Başkanlığı gibi bazı önemli yerlerin üzerinden uçuşun belli bir yükseklikte gerçekleştirilmesi gerektiğini ifade eden Yıldırım, bu uygulamanın dünyanın her yerinde olduğunu belirtti.

“OLAYLA İLGİLİ KASIT YOK”

Söz konusu olayla ilgili kasıt olmadığını dile getiren Yıldırım, “Uçuş güvenliği konusunda havadaki trafiğe bakılır, uçağın içinde kimin olduğuna bakılmaz. Bu tür yerlerde hangi prosedürün uygulanacağı zaten bellidir” diye konuştu.

thy_kokpit_pilot

PİLOTUN LİSANSININ İPTALİNE KADAR…

Uçakların uçuş yollarının belli olduğunu anlatan Yıldırım, “Uçuş ekibinin, uçuş konusunda belirlenen kurallara uyma zorunluluğu vardır. Bu kurallara uymayan pilotun lisansının iptaline kadar çok ciddi yaptırımları vardır. Bu uygulamalar dünyanın her yerinde vardır. Beyaz Saray’da, Pentagon’da da bu kurallar geçerlidir. Buradan başka manalar çıkarmamak lazım” dedi. Havacılığın global bir iş olduğuna dikkati çeken Yıldırım, dünyanın hiçbir yerinde uçakların kontrolsüz şekilde alçalmasına izin verilmeyeceğini kaydetti.

“MALUM YERİN ÜZERİNDESİNİZ”

Cumhuriyet gazetesi yazarı Çiğdem Toker dünkü yazısında, Cumhurbaşkanlığı Sarayı üzerindeki uçuş kısıtlaması nedeniyle CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu taşıyan uçağın kötü hava koşullarının uygun olmaması nedeniyle yapılan alçalma talebine ‘Malum yerin üzerindesiniz’ denilerek izin verilmediğini yazmıştı.

APRON24.COM

 

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments