logo

YOLCU SAYISI 1 YILDA 1 MİLYON’U GEÇTİ

ordu_giresun5

Türkiye’de ve Avrupa’da deniz üzerine yapılan ilk havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı 1 yılda 1 milyondan fazla yolcu taşıdı.

Ülkemizin son yıllardaki en önemli projeleri arasında gösterilen havalimanının bugün ulaştığı yolcu seviyesini rekor olarak ifade eden,Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, “Açıldığında ‘Acaba bu havalimanı çalışır mı?’ gibi bir takım endişeler vardı. Fakat zaman içerisinde görüldü ki Türkiye çapında tüm havalimanları arasında yolcu trafiği bakımından 20’nci sıralara yükseldi” dedi.

havas_ordu

GÜNDE 21 UÇUŞ, AYDA 200 BİN KİŞİ

Günde 21 uçuşun gerçekleştiği havalimanında 1 yılda 11 bin 312 uçakla toplamda 1 milyon 264 bin 355 yolcu uçuş gerçekleştirdi. Aylık yolcu sayısı ise 200 bini aştı. Balkanlıoğlu, 19 Temmuz itibariyle de Suudi Arabistan’a direkt uçuşların başlayacağını söyledi.

ordu_giresun56

GÜMRÜK KAPISI AÇILDI

Ordu ve Giresunlu nüfusun yoğun olarak yaşadığı Almanya ve Avusturya’ya da direkt uçuşlar yapılması yönündeki çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Vali Balkanlıoğlu, “Ayrıca Ordu-Giresun Havalimanı’nda gümrük kapısı açıldı. Önümüzdeki Haziran ayından itibaren İstanbul’a ek sefer olacak. Yolcu istatistikleri bakımından havalimanları derecelendirildiğinde ilk açıldığında 50’nci sıradaki havalimanımız 20’nci sıraya yükseldi. Bu yolcu sayısını gösteriyor” diye konuştu.

BİLET FİYATLARI DAHA DA DÜŞECEK

Bilet fiyatları konusunda da bilgi veren Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Burada milyonu bulan yolcu potansiyeli var ve bütün uçaklar dolu. Civar havalimanlarına göre biraz da pahalı. Milletin şikayeti bu, çünkü talep var, aşırı talepten dolayı fiyatları yukarı çekmek zorunda kalıyorlar. Sefer sayısı, yeni firmalar devreye girerse uçak bilet fiyatlarının düşeceği öngörülüyor” şeklinde konuştu.

 

Kaynak:Yenişafak

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments