logo

YÜKSEK İRTİFALARIN KIZI OKYANUSYA YOLUNDA

Sekiz Zirveler Yolundaki İlk ve Tek Türk Okyanusya’ya Uğurlanıyor.

Ülkemizi yüksek irtifa dağcılığında başarıyla temsil eden Gülnur Tumbat dünyanın 8 zirvesine tırmanan ilk ve tek Türk olma yolunda ilerleyişine devam ediyor.

Gulnur Tumbat (1)

17 yaşından itibaren dağcılık yapan Tumbat, Güney Amerika kıtasının en yüksek zirvesi (6962m)Aconcagua’yı, ve Kuzey Amerika’nın en yüksek zirvesi Mckinley’ i tırmanan ilk ve tek Türk kadını. Bu zirvelere ek olarak Afrika kıtasının en yüksek zirvesi (5963m) Kilimanjaro’yı, Avrupa’nın en yüksek zirvesi (5642m) Elbrus’u tırmanan Gülnur Tumbat dünyanın 8 zirvesinden 4’ünü tamamlamış bulunuyor.

Gülnur Tumbat-2

Okyanusya kıtasında yer alan (4884m) Carstenz zirvesini tırmanmak üzere, Lita Limonata sponsorluğunda 10 Temmuz 2015 Cuma günü Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinden yola çıkacak olan Tumbat, başarılı olması durumunda bu zirveyi tırmanan ilk ve tek Türk olarak tarihe geçecek.

Bir çok değişkenin olduğu dinamik bir ortamda, hayati kararları almayı gerektiren sporların başında olan dağcılık sporunda ülkemizin en önemli temsilcilerinden biri olan Gülnur Tumbat’la Carstenz zirvesine tırmanışı öncesi Atatürk Havalimanı’nda basın toplantısı gerçekleştirilecek.

 APRON24.COM/ÖZEL

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?