logo

ZONGULDAK-DÜSSELDORF SEFERLERİ BAŞLIYOR

Karadeniz’in güzide şehirlerinden Zonguldak’tan, Almanya’nın Düsseldorf şehrine ilk uçak seferi, Mart ayı sonunda yapılacak .

Zonguldak Sivil Havacılık AŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Recep Kahya, Zonguldak Havalimanı’nın yaz sezonu uçak seferlerine mart ayı itibariyle başlayacağını duyurdu.

Kahya, yaptığı açıklamada, Almanya’nın Düsseldorf Havalimanı’ndan 28 Mart tarihinde kalkacak ilk uçak ile yaz sezonuna start verileceğini söyledi. Kahya seferlerin karşılıklı olarak gerçekleşeceğini belirterek, Zonguldaklıların direkt Düsseldorf’a uçabileceklerini kaydetti.

zonguldak_yolcu

YAZ SEZONUNDA 117 SEFER YAPILACAK 

Sezon içerisinde 117 sefer yapılmasının planlandığını, talep doğrultusunda ise ilave seferlerin de düşünüldüğünü anlatan Kahya, “Tarifeli seferler ve ilave seferler dikkate alındığında 2015 yılında yüzde 10 yolcu artışı hedeflenmektedir. Almanya’nın diğer havalimanlarından da Zonguldak Havalimanı’na sefer konulmasına yönelik çalışmalarımız var” diye konuştu.

ZONGULDAK HAVALİMANI DARPHANE GİBİ PARA BASTI

DHMİ,  2014 yılında Zonguldak Çaycuma Havalimanı’ndan 193 bin 746 dolar ile 310 bin 465 TL gelir elde etti. Geçen yıl yolcu sayısı yüzde 7 artan Zonguldak Havalimanı’nda,  2015 yılında yüzde 10 artış hedefleniyor.

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments