logo

AYÇİN DÖNEMİ BORÇ BATAĞI !

HAVA-İŞ Sendikası Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal, göreve geldikleri bir yılda 3 milyon TL’den fazla borç ödediklerini söyledi.

Tatlıbal “Atilay Ayçin döneminde sadece çiçeğe 1 milyon TL harcanmış. 2 milyon 995 bin lira matbaa gideri gösterilmiş. Kelimenin tam anlamıyla şoktayız” dedi.

tatlibal

DEFTERLERİ İNCELDİK ŞOKE OLDUK !

Göreve geldiklerinde milyonlarca lira borç devralan Hava – İş sendikasının yeni yönetimi, Atilay Ayçin döneminden kalan borç yükü altında eziliyor.

Hava- İş Sendikası Genel Başkanı Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal, göreve geldikleri bir yılda 3 milyon Türk Lirasından fazla borç ödediklerini söyledi.

Hesaplarda yaptıkları incelemelerde bazı giderlerin kendilerini şoke ettiğini dile getiren  Tatlıbal, “İnsaf, bir milyon lira sadece çiçek parası ve 2 milyon 995 bin lira matbaa gideri var. Karşımıza daha ne çıkacak bilmiyoruz. Sendikanın tüm defterlerini incelemeye aldık” diye konuştu.

hava is

ÇALIŞANLARLA SENDİKA ARASINDAKİ DUVARLAR YIKILDI

Yaklaşık yirmi beş yıl görev yapan Atilay Ayçin ve ekibinin ardından göreve gelen yeni yönetimle çalışanlar sendika ile arasındaki duvarlar yıkıldı.

Hava-İş Sendikası’nda öncelikle anlayışın değiştiğini dikkat çeken Tatlıbal,“ İletişim değişti. Bakış değişti. İletişim gücü değişti. Şuan artık zıtlaşan çatışan değil, yöneticisiyle çalışanıyla, muhabbet içinde sorunları istişare ederek doğru karara varan bir anlayış var. Geçmişte çalışanlar ile sendika arasında örülmüş tüm duvarları yıktık. Artık üyelerinden gelen önerilere değer vererek sorunları çözüme ulaştıran bir yönetim anlayışı geldi” şeklinde konuştu.

hava_is-celenk_1

İNSAF..! 1 MİLYON LİRA ÇİÇEK PARASI MI OLUR ? 

Tatlıbal, hesaplarda yaptıkları incelemelerde, Atilay Ayçin döneminde HAVA-İŞ Sendikası’nın, 4 yılda sadece çiçeğe 1 milyon 27 bin 136 lira ödediğini görünce, şoke olduklarını söyledi. Tatlıbal ” Normal de bunları çok söylemiyoruz ama açıklandı. Biz yine söylemiş olalım.

cicek_belge-1

24 BİN TL NİRE… 1 MİLYON TL NİRE…!

Daha yeni araştırdık. Yılda 280 bin liralık çiçek masrafı yapmışlar. Biz geldik geleli ne düğün, ne doğum, ne hastalık ne cenaze atlamaksızın herkese çelengini çiçeğini gönderdik. Çiçeğe verdiğimiz para sadece 24 bin TL. Onların 1 yıllık 280 bin lirasına karşılık aynı sürede biz ancak 24 bin TL’ye erişebildik. Biz aslında eski yönetimlere karşı bu güne kadar hiç kötü konuşmadık. Yine konuşmayacağız. Yaptıkları iyi şeyler de vardı, kötü şeylerde. İşçilerimiz, üyelerimiz arasında sevenleri de  sevmeyenleri de olabilir. Tıpkı bizim sevenimiz ve sevmeyenimiz olduğu gibi. Biz geçmişi kapattık. Doğrudur çiçek masrafı oldu. Ayrıca dört yıl içerisinde ödenen matbaa parası 2 milyon 995 bin 941 lira. Biz yıllık matbaa giderini 85 bin 784 liraya düşürdük. Önümüze bakıyoruz. Şuan masrafların hepsini durdurduk. Borçları ödedik. Allah’a şükür kasamızda paramız var” şeklinde konuştu.

tatlibal

Ali Kemal Tatlıbal başkanlığında; çalışanları, ve üyeleriyle birlikte şeffaf bir yönetim sergileyen HAVA-İŞ, borç ödemeleriyle ilgili gelişmeleri emekçilerle paylaştı.

Değerli Üyelerimiz;

“27.Olağan Genel Kurul sonrasında devraldığımız borçlar toplamı 3 milyon 163 bin 257 TL 97 kuruştu.  31.12.2014 tarihinde sıfırlanmıştır. Ekte sizlerle paylaştığımız özet mali durum tablomuzda da göreceğiniz üzere çiçek, matbaa, maaş, yemek, grev gibi farklı kalemlerdeki giderlerimizde ortalama yüzde 71,6 oranında düşüş gerçekleştirilmiştir. Sadece eğitim giderimiz yüzde 32 artmış olup, diğer tüm giderlerimiz büyük oranda düşmüştür. 12 ay gibi kısa bir sürede Hava-İş Sendikamızın mali durumundaki somut iyileştirmeleri, borçlarımızın sıfırlandığına dair resmi bilgileri sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Göreve gelişimizin ilk yılında üyelerimize söz verdiğimiz gibi sendikamızın tüm borçlarını kapattık. Üyelerimizin iş hayatlarında karşılaştıkları sorunlarla birebir ilgilenmemizin yanı sıra, üyelerimizden aldığımız aidatların yine onlara dönmesine yönelik faaliyetlerimizi ise bazı kesimlerce anlaşılması güç bir şekilde eleştiri konusu edilse de sürdürmekteyiz”.

ALPRON24.COM/ÖZEL

 

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?